KIZILTEPE İLÇESİ TOPLANTI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞLERİ

GÜZERGÂH PLANI

2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri yasası gereğince ''Toplanma ve güzergah yerleri, alternatif Toplantı Alanı, Yürüyüş Güzergahı, Toplantı Yeri, Toplantı sonu dağılma noktaları, İlan Asma alanları ve toplantı günü Trafik düzenlemeleri vegüzergahları''
1.OTOGAR MİTİNG ALANI:Miting Alanı ilçemiz Tepebaşı Mahallesi Kızıltepe otobüs terminali ile Kızıltepe Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi arasındaki boş alandır.

Toplanma Alanı, Yürüyüş ve Toplanma Hitamı Dağılma Güzergahları:

a) İlçemizYeni Mahalle Atatürk Bulvarı (Cumhuriyet Meydanında)toplanıp yürüyüş başlar. İlçemizTepebaşı Mahallesi Kilise Caddesi,Tepebaşı Mahallesi Menderes Caddesi'ni takiben Toplantı alanı olanKızıltepe Otobüs TerminaliileKızıltepeTeknik ve Endüstri Meslek Lisesiarasındaki 699. Sokaktan 1 Nolu arama noktasından geçilerek miting alanında son bulur.

b) İlçemiz Hastane Caddesi ve Mardin Caddesinin Kesiştiği Carrefour Kavşağı trafiğe kapatılmayacak şekilde, Tepebaşı Mahallesi 655. Sokak üzerinde bulunan Carrefour-Bim-Kızıltepe Belediye Garajı arasında kalan alanda toplanıp yürüyüş başlar. İlçemiz Hastane Caddesini takiben toplantı alanı olanKızıltepe Otobüs TerminaliileKızıltepeTeknik ve Endüstri Meslek Lisesiarasındaki 699. Sokaktan 2 Nolu arama noktasından geçilerek miting alanında son bulur.

c) Dağılma alanları; İlçemizTepebaşı Mahallesi Menderes Caddesi'nin İpekYoluveHastane Caddesi, Vatan Caddesi, Tepebaşı Mahallesi 638,606,608,699,SOBACILAR, 624,622ve620.Sokaklar,Hastane Caddesi (Şenyurt Yolu)veAtatürk Mahallesi Cumhuriyet.ve806. Sokaklardır.

2. ULU CAMİ ÖNÜ MİTİNG ALANI:

Miting alanı İlçemiz Ulu cami önüKoçhisar Mahallesi 341. Sokak ile 323. Sokağın kesiştiği nokta ve 323. Sokak ile 324. Sokağın kesiştiğiboş alandır.

Toplanma Alanı, Yürüyüş ve Toplanma Hitamı Dağılma Güzergahları:

a) İlçemiz Hastane Caddesi ve Mardin Caddesinin Kesiştiği Carrefour Kavşağı trafiğe kapatılmayacak şekilde, Tepebaşı Mahallesi 655. Sokak üzerinde bulunan Carrefour-Bim-Kızıltepe Belediye Garajı arasında kalan alanda toplanıp yürüyüş başlar. İlçemizTepebaşı Mahallesi Mardin Caddesi,Kiraz Kavşağı,Yeni Mahalle Kazım KARABEKİR Caddesi'ni takiben toplantı alanı olan Ulu cami önüKoçhisar Mahallesi 341. Sokak ile 323. Sokağın kesiştiği nokta ve 323. Sokak ile 324. Sokağın kesiştiği boş alanaMehmetçik Tahir Özcan Daylan İlköğretim Okulunun önünde bulunan 1 Nolu arama noktasından geçilerek miting alanında son bulur.

b) Dağılma alanları; İlçemizTandoğan Caddesi, Yeni Mahalle, Kazım KARABEKİR Caddesiİ.ÖZMEN Sokve533. Sokaklar Koçhisar Mahallesi 341, 323ve343.Sokaklardır.

3. İLAN ASMA ALANI:

2911 Sayılı Kanun'un 26.maddesine göre Toplantı ve Gösteri Yürüyüşlerine ilişkin çağrı ve propaganda amacıyla kullanılan basılı, çoğaltılmış veya el ile yazılmış davetiye, levha ve bez afişlerin;

 1. İlçemizUrfa Caddesi'nin 2.Caddeileİpek Yoluarasındaki,
 2. İlçemizİpek Mahallesi Ali ERTAŞ Caddesi'ninİpek Yolugirişinden sonuna kadar,
 3. İlçemizMardin Caddesi'ninCarrefour KavşağıileGülşen Sokakgirişi arasındaki,
 4. İlçemizTepebaşı Kilise Caddesi girişi ile Tepebaşı Kilise CaddesiveMenderes Caddesi'nin kesiştiği kavşak arasındaki,
 5. Şahkulubey Caddesininİpek Yolugirişinden sonuna kadar;
 6. Bahçelievler Mahallesinin 203. Sokak girişinden Ceylanpınar Caddesininsonuna kadar;
 7. Yenimahalle 539. Sokak girişinden Mehmet Sincar Caddesininsonuna kadar;
 8. Atatürk Mahallesinin 825. Sokak girişinden Elbeli Caddesininsonuna kadar;
 9. Yenimahalle 549. Sokak girişinden Tandoğan Caddesininsonuna kadar;
 10. Koçhisar Mahallesi Barbaros CaddesigirişindenBarbaros Caddesi'ninŞeyhdavut YALÇINKAYA Caddesiile kesiştiği yer arasındaki güzergâhların uygun kısımlarına asılacaktır.
 11. Belediyenin uygun göreceği yerler (billboardlar) ile miting alanı ve çevresine asılacaktır.