Kaymakamımız Sayın Ali GÜLDOĞAN, İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğü'nün SODES Kapsamında uyguladığı 'SPORLA BAĞIMLILIĞA SON' Projesinin açılış programına katıldı.

Kızıltepe Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Salonu'nda düzenlenen proje tanıtım programına; Kaymakamımız Sayın Ali GÜLDOĞAN, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdürleri, proje çalışanları ile kursiyerler katıldı.

Proje koordinatörü Mehmet Baki ÇEÇEN açılışta yaptığı bilgilendirme konuşmasında, slayt sunumu eşliğinde proje faaliyetleri ile SODES kapsamında kabul edilen 'Sporla Bağımlılığa Son' projesinin tanıtımını yaptı.

Kaymakamımız Sayın Ali GÜLDOĞAN bu tür etkinliklerde bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirterek şunları söyledi:

'Projenin başından buyana emeği geçenlere teşekkür ediyor, onları kutluyorum. Genç nesillerimiz, içinde bulunduğumuz bilgi çağında geleceğe daha iyi hazırlanmalıdırlar. Bu çağa ayak uydurabilmeleri için ezberci eğitimden uzaklaşıp araştıran, neden-sonuç ilişkisini kuran, analitik düşünce yapısında yeni bir öğrenme modeliyle kendilerini geliştirmeleri gerekmektedir. Bu çerçevede her bireyin gelişim sürecinde en az iki tane hobi edinmelerini tavsiye ediyorum. Bu sanat olur, edebiyat olur, şiir veya spor olur. Bu tür projeler bu konularda öğrencilere yeni olanaklar, fırsatlar sağlama konusunda son derece önemlidir. Bu ülkenin aydınlık geleceğinde sizler; birer öğretmen olarak, doktor olarak, mühendis olarak, müdür olarak, hakim-savcı olarak, kaymakam olarak bizlerden daha iyi fırsatları ve daha iyi günleri göreceksiniz, buna inanıyorum. Fakat bunlar için bir şeyi muhakkak yapmak lazım, oda ülkemizin kurucusu Büyük Atatürk'ün İfade ettiği gibi; 'Çalışmak, çalışmak ve yine çalışmak'. Eğer çalışırsak bütün hedeflerimizi Allah'ın izniyle halleder geçebiliriz.' dedi.

Konuşmalarından sora Kaymakamımız Sayın Ali GÜLDOĞAN tarafından proje kapsamında kursiyer öğrencilere spor malzemeleri dağıtıldı. Kaymakamımız Sayın Ali GÜLDOĞAN, beraberindeki heyetle birlikte Öğrenci kursiyerlerle bir süre sohbet etti.