23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 96. Yıl dönümü İlçemizde Coşkuyla Kutlandı.

    Makamında öğrencileri ve öğretmenleri kabul eden Kaymakamımız Sayın Ali GÜLDOĞAN, bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en kalbi duygularla kutluyorum dedikten sonra, koltuğunu 100. Yıl İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Senem AŞIRBAEV’e devretti. 

       Koltuğu devralan Senem AŞIRBAEV sözlerine şöyle devam etti;

      “Milli iradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 96. Yılını ve tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını canı gönülden kutlarım. Bugün sembolikte olsa koltuğunu bana devreden Kaymakamımız Sayın Ali GÜLDOĞAN’a tekrar teşekkür eder, saygılarımı sunarım” dedi.

       23 Nisan kutlamalarına daha sonra TOKİ İlköğretim okulunda çeşitli etkinliklerle devam edildi. 

       Kutlamalara Kaymakamımız Sayın Ali GÜLDOĞAN, Garnizon Komutanı Vekili Sayın İhsan Beton, Kızıltepe Belediye Başkan Vekili Sayın Mahmut Yılmaz, Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Gökhan KAPAĞAN,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali AZ, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

      Kutlama programı saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Anaokulu öğrencilerinin aktiviteleri, şiirlerin okunması, halkoyunları gösterileri ve çeşitli yarışmalarla devam edildi. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Kaymakamımız Sayın Ali GÜLDOĞAN tarafından çeşitli hediyeler verildi.