10 KASIM ANMA TÖRENİ
 
 
 
 Cumhuriyetimizin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 78’nci yıl dönümünde düzenlenen törenle anıldı.
 
 Tören Cumhuriyet meydanındaki Atatürk anıtına çelenk sunma ile başladı. Çelenk sunma törenine İlçe Kaymakamımız Sayın Ali GÜLDOĞAN, 4.Hudut Alay Komutanı Şenol ŞAHİN,  Kızıltepe Belediye Başkan Yardımcısı M. Nuri ALPASLAN, İlçe Emniyet Müdürü Aykut ÇETİNKAYA, İlçe Jandarma Komutanı Koray SÜER, Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.
 
         Anma töreninde Atatürk anıtına çelenk sunmanın ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05 sirenlerinin çalınması ile bayraklar yarıya indirildi.
 
      Atatürk anıtındaki törenin ardından anma etkinliklerine, İlçemiz Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda devam edildi. Koçhisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Didem CİBO’nun günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Atatürk’ün hayatını konu alan video gösterimi yapıldı. Gösterinin ardından program şiir ve Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün sevdiği parçalardan derlenen müzik dinletileriyle sona erdi.